Mikrobiyolojik Testler

Mikrobiyoloji testleri laboratuvarımızda bakteri, virüs, mantar, parazit ve diğer mikroorganizmalardan kaynaklanan hastalıkların tanısını koymaya yönelik testler çalışılmaktadır.Mikrobiyoloji Testleri Avcılar İstanbul

Bunun için çeşitli direkt ve indirekt test yöntemleri kullanılmaktadır. Laboratuvarımızda kan, vücut sıvıları, doku örnekleri, idrar ve dışkı gibi örneklerde hastalık tanısı, tedavi ve takipte yol gösterici testler yapılmaktadır. Alt birimler olarak bakteriyoloji, viroloji, mikoloji, parazitoloji ve seroloji bölümleri yer almaktadır.

Tahlil Laboratuvarı başta Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt olmak üzere İstanbul ve tüm Marmara Bölgesine hizmet vermektedir. Mobil sağlık aracımız ile her daim yanındayız.

Enfeksiyon Hastalıkları Polikliniğine Ne Zaman Gidilmelidir?

Mikrobik hastalıkların en önemli ve en büyük işareti ateş dir. Ateşi olan her hastanın gitmesi gereken bölüm Enfeksiyon Hastalıkları Polikliniğidir. Enfeksiyonu olan hastaların en iyi şekilde değerlendirilmesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı tarafından yapılabilir. Enfeksiyon Hastalıkları Polikliniğinde tedavi edilen diğer şikayet ve durumlar şunlardır: boğaz ağrısı, aksırık-burun akıntısı, öksürük-balgam, idrarda yanma, sık idrara çıkma ve idrara sıkışma, sarılık, hepatit taşıyıcılığı, ayağa yada vucudun herhangi bir yerine paslı metal batması, kene ısırması, köpek, kedi, vb. hayvanlar tarafından ısırık yada tırmalanma halleri, ishal, paraziter hastalıklar, döküntüyle seyreden bazı hastalıklar ve cilt enfeksiyonlarıdır. Bu hastalık ve durumların bir çoğunda ateş olmayacağı akılda tutulmalıdır.


Mikrobiyolojik Testler,Mikrobiyolojik Testler Avcılar,Mikrobiyolojik Testler Beylikdüzü,Mikrobiyolojik Testler İstanbul